Szukasz nowego telefonu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Blog o telefonach marki Samsung

Szukasz nowego telefonu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Coraz częściej zmieniamy telefony. Czasem jest to związane z ich zużyciem, a innym to, że nie spełniły naszych oczekiwań. Nie popełniajmy kolejny raz tych samych błędów i tym razem podejmijmy świadomą decyzję. Jednak najpierw dowiedzmy się, na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania nowego smartfona.

Gdzie znajdziemy wymarzony telefon?

Jeżeli już nie raz kupowałeś smartfon, to na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie należy ufać każdemu sklepowi. W końcu w jednym nie ma asortymentu widocznego na stronie, a w drugim jest słaby kontakt z obsługą klienta. Dlatego podejdź do tego z rozwagą i wybierz sprawdzony sklep jak np. bestcena.pl. Pamiętaj też o tym, że w Internecie masz możliwość dokładniejszego przeanalizowania wybranego modelu w porównaniu do stacjonarnych sklepów, a także przeczytania opinii na ich temat. Dzięki temu masz pewność, że podejmiesz przemyślaną decyzję.

Co w telefonie jest dla ciebie najważniejsze?

Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań nowego telefonu, zastanów się, które funkcje lub parametry są dla ciebie najważniejsze. Dzięki temu będziesz wiedział, na co zwrócić szczególną uwagę. W końcu dla jednych liczy się mocny akumulator, dla innych dobry aparat, a inni najbardziej cenią sobie poczucie bezpieczeństwa lub wydajny procesor. Zatem określ, do czego chcesz wykorzystywać smartfon i właśnie tym kieruj się w trakcie podejmowania decyzji.

Wielkość wyświetlacza

Trzeba przyznać, że producenci zwracają bardzo dużą uwagę na wyświetlacze telefonów, a dzięki temu masz naprawdę spory wybór ekranów o różnych parametrach. Jednak najpopularniejsze są te powyżej 5-6 cali. Standardowo utrzymuje się proporcje 16:9, ale coraz chętniej wybierane są też 18:9 lub 19:9. Szczególnie jest to ważne, jeżeli chcesz wykorzystywać smartfon do pracy bądź często czytasz informacje w Internecie.

Rozdzielczość obrazu

Jeżeli ten aspekt jest dla ciebie ważny, to bez problemu znajdziesz model, który cię zachwyci. Obecnie dostępne są urządzenia z wysoką rozdzielczością HD lub HD+, Full HD bądź Full HD+, a także QHD i QHD+. Zwróć też uwagę na rodzaj wykorzystanego wyświetlacza. Obecnie najpopularniejszy jest AMOLED, ponieważ gwarantuje wysokie nasycenie kolorów. Jednak pamiętaj o tym, że taka technologia zazwyczaj wiąże się z wyższą ceną w porównaniu do innych rozwiązań.

System operacyjny

Często system operacyjny decyduje o wydajności telefonu, a także bezpieczeństwie danych osobowych oraz możliwości ściągnięcia większej ilości aplikacji mobilnych. Obecnie do wyboru są dwa systemy, czyli Google Android oraz Apple iOS, które są dostępne tylko w smartfonach firmy Apple.

Procesor telefonu

Najpopularniejsze są ośmiordzeniowe procesory. Jednak nie zwracaj uwagi tylko na ich liczbę, ale również na rodzaj. Poza tym panuje tu większa konkurencja w porównaniu do systemów operacyjnych i wiele firm decyduje się na autorskie rozwiązania. Pamiętaj też o tym, że mniej wydajne procesory są oznaczone skrótem „nm”, zatem, jeżeli jest to dla ciebie bardzo ważne, to decyduj się na inne modele.