Budowa i jakość wykonania telefonu Samsung GALAXY S8

Blog o telefonach marki Samsung

Budowa i jakość wykonania telefonu Samsung GALAXY S8

Niewątpliwie Samsung Galaxy S8 różni się od swoich poprzedników. To, co najbardziej rzuca się w oczy to nowy design, który polega na usunięciu ograniczających ramek. Niemalże cały, przedni panel urządzenia pokrywa ekran stworzony ze szkła Gorilla Glass 5 zagięty na bokach. Samsung Galaxy S8 przełamuje schematy, wprowadzając nową jakość na rynku telefonów premium.

Budowa telefonu Samsung Galaxy S8

Projektanci zredukowali ramki telefonu Galaxy S8 do absolutnego minimum. Dzięki temu uzyskali proporcje 18,5:9 i w tych wartościach zmieścili wielki ekran o przekątnej 5,8 cala.

Jego rozdzielczość Quad HD+ oraz matryca Super AMOLED zachwyacają bogatą paletą barw oraz głębią kolorów. Zagęszczenie pikseli w obrazie wynosi 570 ppi.

Dzięki zaokrągleniu obudowy, która jest symetryczną, metalową ramą, ekran wydaje się smuklejszy. Obudowa Samsunga Galaxy S8 spełnia normę IP68, co oznacza, że telefon jest odporny na wodę i kurz. Na tylnej ściance również umieszczone zostało szkło Gorilla Glass 5, który sprawia, że telefon wygląda bardzo elegancko i stabilnie leży w dłoni.

Samsung postanowił zrezygnować z fizycznego klawisza nawigacji, który w poprzednich modelach był umieszczony na dole, na rzecz wirtualnego. Ponadto, telefon jest oparty na ośmiordzeniowych układach – Snapdragonie 835 Qualcomma i Exynosie 8895. Są to jedne z najszybszych i najbardziej energooszczędnych, mobilnych procesorów na rynku. Procesory te doskonale współpracują z 4GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej zawartej w Samsungu Galaxy S8.

Aparat fotograficzny

Niewątpliwie ważnym elementem każdego nowoczesnego smartfona jest aparat fotograficzny. W telefonie Samsung Galaxy S8 mamy do czynienia z dwoma aparatami. Z tyłu, cieszyć się możemy matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli, zaś z przodu rozdzielczość wynosi 8 megapikseli. Zadowoli nas również optyka o jasności f/1,7, dzięki której telefon zrobi idealne zdjęcia nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Fanów robienia zdjęć niewątpliwie zadowoli również wybiórcze pole ostrości, dzięki któremu zdjęcia nabiorą nowego, ciekawszego charakteru.

Bezpieczeństwo telefonu

Smartfon posiada wiele możliwości zabezpieczenia przed niepożądanym dostępem. Standardowo są to: wzór, hasło oraz PIN. Telefon Samsung Galaxy S8 posiada również 2 zabezpieczenia biometryczne: czytnik linii papilarnych oraz skaner. Czytnik linii papilarnych został umieszczony z tyłu telefonu, zaraz obok aparatu. Skaner ma możliwość rozpoznania nie tylko twarzy właściciela, ale również jego tęczówki, dzięki dedykowanemu sensorowi na przednim panelu.

Dodatkowe ulepszenia

Funkcją, o której niewątpliwie warto wspomnieć, jest szybkie ładowanie. Nawet jeżeli telefon całkowicie się rozładuje, naładowanie go nie trwa długo. Co więcej, projektanci zadbali również o możliwość bezprzewodowego ładowania, dzięki ładowarce indukcyjnej.

Więcej informacji: https://bestcena.pl/telefony/samsung-galaxy-s8-g950f-64gb-czarny